Liepos 22d. Pirmadienis

Stoglangiai: palėpės ir interjero idėjos

2013 Lapkričio 21d.
Peržiūrų skaičius: 72416

Viskas prasideda nuo idėjos. Reikia pripažinti, kad dažniausiai save mes ribojame patys. Pradėkite nuo idėjos. Pagrindinis dėmesys tenka erdvės pojūčiui ir šviesos žaismui patalpose. Net itin sudėtingos formos palėpes galima tinkamai apšviesti. Kol kas palikite klausimus „kaip?“ vėlesniam etapui ir leiskite sau subrandinti savo palėpės idėją. Jūsų įvertinimui pateikiu kūrybiškas „New vision of the loft“ dalyvavusių architektų palėpės formas ir interjero idėjas, bei jų interpretacijas.

Kuriant jaukų namų interjerą, būtina maksimaliai išnaudoti palėpės plotą. Erdvės paskendusios šešėliuose nesukuria vertės jūsų būstui ir gyvenimo komforto jums. Palėpės forma architektūrine prasme dažnai bus kur kas įdomesnė erdvė nei standartinis patalpų suskirstymas stačiakampiais, kurie dar neretai grąžina mūsų mintis į sovietinių daugiabučių planavimo laikus. Neskubėkite palėpėje uždengti lubas standartiniame aukštyje. Palikite vietos realizuoti kelis langus vienas virš kito. Tai suteiks išskirtinį patalpos vaizdą ir erdvės pojūtį viduje. Palėpė yra pats aukščiausias, bet kokio pastato taškas. Nepamirškite ir gerai išnaudokite šį privalumą. Galbūt pirmo aukšto terasoje reto grožio vaizdą į ežerą jums užstoja kaimyno namas, tačiau palėpėje jūsų nevaržo tokie apribojimai.

Forma yra svarbi. Kiekviena palėpės forma turi savo apšvietimo sprendimą. Stoglangiai, šviesos tuneliai ir langai plokštiems stogams (kupolai) nėra vien įrankis šviesai patekti į patalpos vidų.

Be vaizdo funkcijos stoglangiai ir kiti dienos šviesos šaltiniai jūsų stoge yra ir svarbi interjero detalė. Tinkamoje erdvėje sumontuoti stoglangiai taps esminiu jūsų palėpės interjero akcentu, kuris formuos tolesnį interjero įgyvendinimą.

Jei jūsų palėpės forma yra aiški ir jos negalite laisvai keisti, jums reikia tiesiog maksimaliai išnaudoti savo palėpės galimybes. Net lenktos formos stogas gali turėti unikalų lenktą stoglangį.

Palėpė ar mansarda? Universalesnis terminas vis dėlto yra palėpė. Mansarda yra tam tikra palėpės forma, kurią geriausiai apibūdina dviejų skirtingų stogo nuolydžių šlaitas. Seniausias žinomas mansardos tipo stogas yra datuojamas 1550 metais ir priskiriamas prancūzų architektui Pierre Lescott. Iš kur tada atsirado pavadinimas mansarda? Mansardos pavadinimas kildinamas iš kito prancūzų architekto François Mansart pavardės, kuris ir išpopuliarino pastarąjį stogo konstrukcijos tipą. Šios palėpės vienas pagrindinių privalumų buvo tai, jog patalpoje maksimaliai efektyviai buvo išnaudojama erdvė dėl statesnio stogo nuolydžio nuo patalpos grindų. Skonis formai yra individualus. Tuo tarpu dėl praktinio šios palėpės formos pritaikymo šiais laikais galime ginčytis.

Tradicinė stogo forma su 45 laipsnių nuolydžio kampu mums suteiks konstrukcijos požiūriu greičiau, lengviau ir mažesniais kaštais realizuojamą palėpės erdvę. Stogo langų ir šviesos tunelių sistemos leis vienodu intensyvumu ir tinkamai apšviesti erdves, kurios net yra atskirtos nuo stogo šlaitų.

Mansardos tipo palėpė. Mansardos tipo palėpė išlieka vienas sudėtingesnių palėpės formų įgyvendinimo perspektyvos atžvilgu. Žinoma, mansardos tipo palėpėje galima sukurti savitą erdvės ir šviesos pojūtį kombinuojant stogo langus per specialų mansardinį jungimą. Arba naudojant kitą variantą, kuomet stogo langai yra montuojami virš ir žemiau karnizo. Šiuo atveju stoglangiai nėra sujungiami į bendrą šviesos erdvę, tačiau tai reikalauja minimaliai keisti esamą konstrukciją ir visa tai pasiekiame prie aukšto apšviestumo lygio bei išlaikant vaizdo funkciją pro langą. Trūkumas gali atsirasti kai karnizo montavimo lygis yra ties žmogaus apžvalgos centru ir trukdo išgauti vientisą vaizdą per langą.

Palėpė su tradiciniu šlaitiniu stogu. Universaliausia palėpės forma tiek kuriant modernų interjerą, tiek įgyvendinant klasikines idėjas mano asmeniniu įsitikinimu yra tada, kai stogas būna tradicinės formos su 45 laipsnių nuolydžio kampu (žinoma, įskaitant artimus nuolydžius). Pagalvokite ar jūsų palėpėje po tokiu stogu neverta įrengti antresolės?

Atkreipkite dėmesį į savo palėpės aukštį. Tokiam stogo nuolydžiui bus lengviausia išrinkti stoglangius ir šviesos tunelius.

Jų pritaikymo galimybės tokios palėpės stoge bus plačiausios, rizika, kad jūsų pirminė idėja bus suvaržyta techninių galimybių bus mažiausia.

Žemo nuolydžio stogai (kai stogo nuolydis yra artimas 15 laipsnių). Stogo nuolydžiui plokštėjant mūsų šviesos šaltinių (stoglangių ir šviesos tunelių) arsenalas proporcingai mažėja, o žemiau 15 laipsnių nuolydžio pasiekia lūžio tašką. Dažniausiai tokio nuolydžio palėpėse yra aukštesnės sienos nei tradicinio nuolydžio stoguose. Verta pažymėti, kad tokio stogo nuolydžio palėpėse vaizdo galimybės per klasikinį stoglangį kartais yra ribotos. Vienas geriausių sprendimų galėtų būti vertikalaus stogo lango jungimas su stoglangiu, dažnai vadinamas L formos arba karnizinio stogo lango kombinacija. Šiuo atveju erdvė yra vizualiai praplečiama dėl apačioje montuojamo vertikalaus stogo lango jungimo su stoglangiu. Tokia kombinacija itin efektyviai praplečia erdvės pojūtį patalpoje. Didžiausias trūkumas, kad konstrukcija turi būti paruošta tokiam sprendimui jau projektavimo stadijoje. Jei norime įgyvendinti tokią stoglangių kombinaciją į jau pastatytą palėpę, gali tekti montuoti paprastą vertikalų langą žemiau murloto.

Virš murloto atliekant stoglangio montavimą. Nors estetiškai toks sprendimas yra mažiau patrauklus vis dėlto jis suteikia dalį tos erdvės pojūčio kaip ir originalus sprendimas, išvengiant konstrukcijos keitimo proceso.

Arkinis (lenktas) stogas. Kaip jau buvo paminėta, net lenktos formos stogas gali turėti unikalų lenktą – arkinį stoglangį. Nors dažnai apsiribojama standartiniu stoglangiu, kuris iki tam tikro ilgio gali būti sėkmingai naudojamas arkiniuose stoguose.

Dėl rečiau pasitaikančios tokio tipo stogo formos ganėtinai retai palėpėse realizuojamas sprendimas. Jei interjero visuma reikalauja tokio sprendimo tai unikalus būdas suteikti savo palėpės erdvėms vientisumo ir išskirtinumo. Rezultatas greičiausiai jus abstulbins.

Plokšti stogai (kai stogo nuolydis yra artimas 0 laipsnių). Jei mūsų stogas yra plokščias, o vertikalūs langai mums nesuteikia pakankamai natūralios dienos šviesos, svarbus sprendimas yra papildomo šviesos šaltinio įrengimas (stoglangio arba šviesos tunelio). Stoglangiai plokštiems stogams dažnai dar vadinami švieslangiais arba kupolais. Kupolas bendrąja prasme kaip terminas buvo dažniau naudojamas dėl jo panaudojimo srities apibrėžtumo. Šiandien stoglangis arba švieslangis plokščiam stogui nebūtinai yra kupolo formos kaip anksčiau. Tik dalis stogo langų sistemų plokštiems stogams yra kupolo formos. Ar švieslangio dizainas yra svarbus interjerui ar eksterjerui? Kartais. Žinoma, dažnai švieslangio plokščiam stogui išorinė išvaizda lieka nematoma. Estetinė švieslangio forma tampa svarbesnė, jei plokščias togas su švieslangiais (kupolais) yra antro ar aukštutinio aukšto terasos dalis. Darbo zonos yra reikliausios natūraliam apšvietimui, tačiau pasitelkus fantaziją rasime ne vieną erdvę, kurią galime papildomai apšviesti plokštiems stogams.

Šviesos tuneliai ar stoglangiai: ką rinktis? Šviesos tuneliai savo pritaikymo sritimi nekonkuruoja su stogo langais. Todėl klausimas kas geriau ar stoglangiai ar šviesos tuneliai yra ydingas. Šviesos tuneliai yra papildoma priemonė ten kur stoglangių montuoti neįmanoma arba netikslinga. Stoglangis dažniausiai apšvies didesnę erdvės plotą nei šviesos tunelis, be to stogo langai gali suteikti ir vaizdo pro lango bei šviesos reguliavimo funkciją. Iš kitos pusės šviesos tunelis be papildomos ventiliacijos funkcijos turi integruotą šviestuvo funkciją ir tamsiu paros metu tarnauja kaip šviestuvas nereikalaudamas papildomo šviesos šaltinių įrengimo. Tačiau neribokite savęs vien stogo langais arba šviesos tuneliais kaip vieninteliais natūralaus apšvietimo šaltiniais. Prisiminkite, kad svarbiausia sukurti erdvią ir gerai apšviestą palėpę, kurioje norėtųsi leisti laiką. Pasvarstykite ar patalpa jūsų palėpės centre neturėtų būti apšviesta natūralia šviesa, kuri teigiamai veikia ne tik žmogaus emocinę, bet ir sveikatos būseną.

Stogo langai FAKRO -  kuriantis šiltas erdves:

Gyvenamoji erdvė:


Vonios kambarys:


Biure:


Virtuvė:


Miegamasis:

Vaikų kambarys:


Eksterjeras:


Eksterjero objektuose:


Pasitarti dėl savo individualaus palėpės projekto galite šiais kontaktais:

FAKRO

Mindaugas Pilipūnas
Pardavimo vadovas Lietuvai

T. +370 652 26830
F. +370 652 26830
@ M.Pilipunas@FAKRO.pl
W www.FAKRO.lt


Daugiau foto : www.fakro.com/download/gallery/
Įnformaciją parengė Fakro pardavimų vadovas Lietuvai Mindaugas Pilipūnas


Aksesuarai turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs

Aksesuarai turi būti ne tik gražūs, bet ir patogūs (1)

Vonios kambaryje praleidžiame palyginti nedaug laiko, tačiau daugelis nesutiktų su tokiu pragmatišku jo įvardijimu kaip sanitarinis mazgas. Kasdienių higienos ritualų ar malonių naminių SPA procedūrų vietai keliami ne mažesni estetikos...


Projekcinis ekranas – savomis rankomis

Projekcinis ekranas – savomis rankomis

Reikalingas didelės raiškos ir aukštos kokybės projekcinis ekranas? Svarstote, kaip išsirinkti tinkamiausią? Mažiau kalbų – daugiau darbų! Su PAINT ON SCREEN dažais ekranams sukursite profesionalų projekcinį ekraną savomis rankomis. Didelė...


Ką galime padėti ar pakabinti virš židinio

Ką galime padėti ar pakabinti virš židinio

Neretai galime matyti viešėdami svečiuose ar tiesiog stebėdami interjero tendencijas, kad žmonės mėgsta virš židinio pakabinti paveikslą, veidrodį, televizorių, ant įrengtos lentynėlės sudėti knygas, vazas ir kitas dekoravimo detales.


Sienas apklijuoti tapetais ar tiesiog nudažyti?

Sienas apklijuoti tapetais ar tiesiog nudažyti?

Norint greitai ir pigiai pakeisti interjerą, pakanka prie sienų priklijuoti naujus tapetus. Atrodo, belieka tik įsigyti popierinių, vinilinių, stiklo pluošto tekstilinių ar kitos rūšies tapetų, ir visos problemos išspręstos... Tačiau to dažnai...


Reviziniai liukai – individualūs ir tiksliai pritaikyti

Reviziniai liukai – individualūs ir tiksliai pritaikyti

Stilingame ir brangiame interjere visos detalės turi derėti. Tačiau kartais estetinį vaizdą sudarko privalomi techniniai reikalavimai, tokie kaip būtinybė sienose bei lubose įrengti revizinius liukus.


Namų interjero tendencijos 2014 metais

Namų interjero tendencijos 2014 metais

Visais laikais žmonės norėjo gyventi kuo gražiau, turėti gražiai atrodančius, estetiškus namus. Bėgant laikui šis poreikis dar labiau augo, o namų interjerui skiriamas dar didesnis dėmesys. Nieko keista, kodėl informacija apie naujausias namų...


Sienų dekoravimo įdėjos

Sienų dekoravimo įdėjos

Pokyčiai, naujovės nepaliaujamai lydi žmogaus gyvenimą. Tai puikiausiai atsispindi per gamtą, darančią didžiausią įtaką mūsų dvasinei būsenai. Ankstyvą pavasarį nuogas šakas papuošia žirnio didumo pumpuras, kuris visai netrukus virsta...


Meniniai sprendimai iš natūralaus akmens interjere

Meniniai sprendimai iš natūralaus akmens interjere

Akmuo yra viena ilgaamžiškiausių natūralių medžiagų, naudojamų buityje. Šiuo metu ypatingai madinga akmens žaliavą naudoti kaip prabangą atspindinčią interjero ir eksterjero detalę. Populiariausios interjero detalės yra kuriamos pasitelkus...


Žario paminklai, UAB
Žario paminklai, UAB

Akmens stalviršiai, židinio apdailos, palangės, laiptai.
Tel. +370-61249657

AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija
AKMETA, VĮ Prekybos ir amatų gildija

Visų rūšių palangių gamyba, pardavimas, montavimas.

Kad nebūtų šalta, UAB
Kad nebūtų šalta, UAB

Lauko židiniai, biožidiniai, granulinės korsnelės, kapsulės, malkinės krosnelės. Įmonėje dirbantys specialistai atliks visus reikalingus darbus!

Terasus, UAB
Terasus, UAB

Didelis lauko baldų pasirinkimas. Valgomojo komplektai, minkšti komplektai, krėslai ir gultai.

D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“
D. J. Ulozos Įmonė „Antakmenė“

Prekiaujame įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, pirties krosnelėmis, kaminų sistemomis ir šiai sričiai skirtomis medžiagomis.

Akmenstata, UAB
Akmenstata, UAB

UAB „Akmenstata“ - tai natūralaus akmens tiekimo, prekybos, gamybos bei montavimo įmonė.

J.Matukonio I.P.G.Į
J.Matukonio I.P.G.Į

Dažai metalo konstrukcijoms, dažai medienai, dažai išorės / vidaus apdailai, dažymo patarimai

Harvuda, UAB
Harvuda, UAB

Vienetinių baldų gamyba. Baldai verslui ir namams...

Salgesta, UAB
Salgesta, UAB

Patikima ir ilgalaikė partnerė statybų ir apdailos klausimais

1000 plytelių, parduotuvė - salonas
1000 plytelių, parduotuvė - salonas

Akmens masės, keraminės, klinkerio, fasadų plytelės grindims, sienoms, laiptams, klijai, glaistas - mažmeninė ir didmeninė prekyba. Santechnikos įranga - mažmeninė ir didmeninė prekyba.

Lanvita, UAB
Lanvita, UAB

UAB „LANVITA“ siūlo įtempiamų lubų projektavimą, profesionalias montavimo paslaugas, kvalifikuotą konsultaciją.

www.vegas.lt

www.vegas.lt

Aukščiausios kokybės čiužiniai Jūsų ramiam miegui.
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
www.agmeka.lt

www.agmeka.lt

Stogo danga, klinkeris, trinkelės, stogo priedai
Mes jau čia Mes jau čia