Kovo 25d. Sekmadienis

Sienų tinkavimas gipsiniais mišiniais. Darbų etapai
6230

Gipsiniai tinkavimo mišiniai tapo pagrindinėmis sienų ir lubų išlyginamosiomis medžiagomis. Didele dalimi populiarumą lėmė tai, kad gipsiniai mišiniai plastiški ir greitai stingsta. Be to, atlikus darbus pagal gamintojo nurodymus paviršius jau tinkamas klijuoti tapetus, o ruošiantis dažyti reikia tik vieną kartą glaistyti.
Gipsinis tinkas – idealiai visam namui tinkamas ekonomiškas vidaus darbams skirtas tinkas. Dėl savo savybių labai greitai išdžiūsta. Maždaug po 14-os dienų jau galima dažyti arba klijuoti tapetus – ir greičiau įsikelti. Šis tinkas reguliuoja patalpų mikroklimatą nuo rūsio iki stogo, kad pastate visais metų laikais būtų jauku ir malonu.

Pagrindo paruošimas. Ši darbų stadija ypač svarbi, nes nukrypimai nuo gamintojo nurodymų arba nesąžiningai atliktas darbas kuris gali baigtis išties liūdnai: blogiausiu atveju tinko sluoksnis gali tiesiog atšokti nuo pagrindo. Pilnai išdžiūvus gruntui, langų ir durų angokraščiams statomi angokraščių kampai. Tinkavimo kampai ir kreipiančiosios statomos su tuo pačiu skiediniu, kuriuo bus tinkuojamos sienos ar lubos.

Tinko sluoksnio užpurškimas. Paruošus tinkavimui patalpą ir tinkuojamą paviršių, toliau mechanizuotu būdu ant tinkuojamo paviršiaus tinkavimo mašina yra užpurškiamas skiedinys. Tirštos grietinės konsistencijos skiedinys klojamas ant sienų horizontaliomis persidengiančiomis juostomis, iš viršaus į apačią nukreipta kryptimi. Gipsinis tinkas gerai prikimba prie bet kokio pagrindo ir juo dengtas paviršius atrodo estetiškai. Gipsinio tinko plastiškumas ir stabilumas taip pat leidžia atlaikyti didelę apkrovą ir užtikrina geresnę garso izoliaciją.

Sluoksnio išlyginimas. Užpurkštas gipsinio skiedinio sluoksnis yra išlyginamas naudojantis h profiline liniuote ir nerūdijančio plieno mentele. Nuo lubų, sienų ir grindų nuvalomas aptaškytas paviršius. Praėjus 30-60 minučių, gipsinis tinkas lyginamas naudojantis trapecine liniuote bei nerūdijančio plieno mentele, išlaikant visus nuokrypius, vertikalumą ir horizontalumą bei kampų statumą. Gipsinį tinką lyginant trapecine liniuote, visą tą laiką tinkas šiek tiek stingsta. Po to visas paviršius dar sykį pralyginamas.

Glaistymas. Baigus gipsinio tinko lyginimą, yra atliekami glaistymo darbai. Tam naudojama trintuvė su gumine kempine ir glaistyklės. Glaistoma 2-3 kartus: pirmąkart – praėjus maždaug 0,5val. nuo sienos paviršiaus lyginimo trapecine liniuote pabaigos, antrąkart – 0,5-1,5val. nuo pirmo glaistymo pabaigos.
Kaip jausitės, priklauso ir nuo patalpoms įrengti naudotų statybinių medžiagų. Gipsinis tinkas reguliuoja patalpų mikroklimatą, nes yra laidus orui ir drėgmei, todėl tokiose patalpose malonu būti. Gipsinis tinkas yra porėtas, todėl kaupia šilumą ir sienos būna maloniai šiltos. Juo dengtą paviršių malonu liesti, nes jo pH toks pat, kaip ir žmogaus odos, todėl jos nedirgina. Be to, šis tinkas bekvapis ir neturi alergiją galinčių sukelti metalų oksidų.

Patikint tinkavimo darbus mechaniniu būdu profesionalams, Jūs: gaunate aukštos kokybės paviršių. Negaištate savo brangaus laiko ir sutaupote pinigų.

Daugiau informacijos: www.tinkobroliai.lt

Žymės: tinkavimo darbai
www.thermopro.lt

www.thermopro.lt

Namų šiltinimas poliuretano putomis
www.ruukkistogas.lt

www.ruukkistogas.lt

Plieninė stogo danga, lietvamzdžiai. Dizaino parinkimo programėlė...
Advokatės Pelagėjos Stonkienės kontora

Advokatės Pelagėjos Stonkienės kontora

Statybų, paveldėjimo teisė mob.tel. 8 600 31149
MDS terasos

MDS terasos

Terasų įrengimas, produktai terasai.
TRŪKSTA UŽSAKYMŲ?

Gaukite statybajums.lt pasiūlymą!